Křesla pro seniory

Rate this post

Křesla pro seniory

Křeslo patří mezi ten druh vybavení, které by v domácnosti seniorů rozhodně nemělo chybět. Křesla pro seniory umožňují komfortnější a pohodlnější posezení, než jakýkoliv jiný druh nábytku. A na co se při jejich výběru zaměřit?

Křesla pro seniory se svým majitelům postarají báječné místo k relaxaci, které lze využít při odpoledním popíjením kávy, četbě oblíbené knihy nebo při sledování televize. Jejich konstrukce by měla být pevná a masivní (kvůli těžkému dosedání a vstávání) a opěrky pokud možno co nejvyšší a nejdelší, aby poskytly unaveným svalům co největší v jakékoliv poloze.

Vybíráme křesla pro seniory

Nejčastějším typem je tzv. ušák. Charakterizuje ho vysoká opěrka hlavy opatřená bočnicemi, která poskytuje úlevu namáhané krční páteři. Už žádný ztrnulý krk z krátkého zdřímnutí u televize. Z křesla pro seniory budete vstávat stejně svěží, jak jste do něj dosedali. A možná ještě o něco více.

Kritériem výběru křesla pro seniory by měla být i jeho snadná omyvatelnost – rozlitá káva nebo čaj pak přestane být palčivým problémem a křeslo bude stále jako nové. Dlouhé opěrky pro ruce lze bez obav použít jako náhradu stolku pro odpolední svačinku – to je další výhoda křesla pro seniory.

Pohodlné posezení pak  můžete ještě vylepšit – stačí si zakoupit model opatřený elektrickým polohováním zádové nebo nožní opěrky. Ty nejluxusnější a nekomfortnější křesla pro seniory mají obojí a obě ovládání jsou navíc navzájem nezávislá, takže si můžete vybrat přesně tu polohu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Křesla pro seniory by měla mít i kolečka, díky kterým bude manipulace s nimi snadná a jednoduchá i pro méně pohyblivé osoby. Dejte přednost kolečkům kovovým, které déle vydrží a tolik neničí citlivý povrch podlahy, počítejte u nich ovšem s trochu vyšší cenou.