Kam na dovolenou

Kam na dovolenou

Vzhledem k napjaté situaci ve světě, která se nevyhýbá ani Evropě, je těžší odpovědět na otázku „Kam na dovolenou“? Mnohé země, které byly turistickými nejčastějšími cíli turistů, jsou dnes zatíženy rizikem teroristických útoků, přílivem migrantů. Přesto zůstává i v Evropě řada míst, kam na dovolenou. Nejvyhledávanější jsou stále místa na jihu Evropy, která mají přístup k moři.

Za krásami Portugalska

Kam na dovolenou

Za bezpečná místa, kam na dovolenou, jsou považována např. Portugalsko. Zatím málo doceněná místo pro dovolenou je nejzápadněji položená země Evropy. Portugalsko má po celý rok příjemné klima, jsou zde krásná místa s neporušenou přírodou, ale také moderní či historická místa a města např. Lisabon, Braga, kláštery Mafra, poutní místo Nazaré s vápencovými útesy, vápencová pohoří Serra de Arrábida, krásná stylová přístavní města Lagos, Portimão a samozřejmě také pláže. Pláže je možné rozdělit na jižní, kde převažují pláže písečné lemované vysokými útesy, např. oblast Algarve, západní a severní jsou lemovány nízkými dunami.


Dovolená 2016

Další místo kam na dovolenou v Portugalsku je i ostrov ležící v Atlantském oceánu ‒ Madeira ‒ ostrov věčného jara. Nejznámější oblast je Ponta do Sol, kde se nachází písčito-oblázková pláž.

Zamilujte si půvab Španělských ostrovů!

Španělské ostrovy ‒ Baleáry, také patří mezi místa kam na dovolenou. Mezi tyto ostrovy patří Mallorca, Ibiza, Menorca, Formentera. Všechny leží ve Středozemním moři. Největší a nejpopulárnějším ostrovem v Baleárech je Mallorca. Můžeme též zmínit Kanárské ostrovy, které leží v Atlantském oceánu asi 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Největší z nich je Gran Canaria, dalšími ostrovy kam na dovolenou v rámci Kanárských ostrovů jsou Lanzarote a Tenerifé.

Exotika s potřebným bezpečím

V rámci rozhodování kam na dovolenou je též možné zvážit Maltu, Chorvatsko, Bulharsko. Je možné zvolit i Řecko, zde je však nutné zvolit vhodnou a bezpečnou destinaci, o které není v této zemi nouze.

Pro milovníky chladnějších dovolených jsou pak vhodné např. severské země, jako je Norsko, Finsko či Švédsko a dále pak Irsko či Velká Británie.

Míst, kam na dovolenou, je tedy stále dost.