Lago di Garda

Lago di Garda

Pod názvem Lago di Garda se skrývá největší italské jezero, které můžeme najít na severu země, a má rozlohu téměř 370 km2. Jezero má čistou průzračnou azurovou vodu, a to díky svému ledovcovému původu.  Ačkoli je Lago di Garda uložené severně, je častým cílem mnoha turistů. Má totiž unikátní klimatické podmínky, které dovolují pěstování subtropických rostlin, včetně citrusů a palem. Letní teploty se v okolí Lago di Garda pohybují nad 30 stupňů Celsia.

Lago di Garda

 

Co oblast Lago di Garda nabízí:

  • Sportovní vyžití Lago di Garda přeje aktivní dovolené. Je možné věnovat se mnoha vodním sportům, např. plavání, je zde velké množství krásných udržovaných pláží, a díky příznivému větru jachtingu, winserfingu, kitesurfingu, je možné se zaměřit na rybolov, potápění, dále pak horolezení, horské turistice i cyklistice. V okolí jezera jsou též golfová hřiště či dráha pro inlinisty.

 

  • Zábava a odpočinek kolem jezera Lago di Garda nebudou zklamání ani milovníci dobrého jídla a vína, která dosahují špičkové kvality. Typický je též panenský olivový olej, likér Limoncino či citronový krém Riviera dei Limoni. Pro děti, a nejen pro ně, jsou tu také zábavní parky. Největším je Gardaland. Zvláště pak na jihu je velké množství lázní, termálů a welnesscenter, kde je možné zregenerovat síly.

 

  • Historie a kultura na své si v oblasti jezera Lago di Garda přijdou i milovníci historie. Oblast okolo jezera je bohatá na historické budovy. Jedná se např. o hrad Drena ze 12. století, hrad Riva, Arco nebo barokní kostel Chiesa dell’Inviolata. Jsou zde i muzea, a to muzeum oleje a muzeum vína.

 

  • Přírodní krásy samoté Lago di Garda je úžasné, hory kolem něj, vinice, olivové háje, ale také je možné navštívit jeskynní vodopády Varone za městem Riva del Garda či krásnou botanickou zahradu, kde je více než 500 druhů rostlin. Za zhlédnutí též stojí Arboretum Arco.
Lago di Garda je oblast, která uspokojí každého člověka, všem má totiž co nabídnout.