Nebankovní půjčky pro důchodce

Nebankovní půjčky pro důchodce

Starším lidem s jediným příjmem v podobě starobního důchodů půjčují bankovní instituce nerady. To ale neznamená, že nebankovní půjčky pro důchodce jsou na tom stejně. Naopak, řada společností umí vyjít seniorům vstříc a umí si poradit i ve chvíli, kdy lidé nevlastní účet v žádné bance.

Jestliže vám chybí peníze na pokrytí důležitých měsíčních výdajů nebo si jednoduše chcete dopřát to, co byste si jinak nemohli dovolit, jsou nebankovní půjčky pro důchodce pro vás tím pravým. Můžete také koupit vnoučatům třeba nový mobil a připravit jim tím příjemné překvapení. Jen si vždy ohlídejte termín, ve kterém dostáváte starobní důchod. Není horší cesta do dluhové pasti než datum splatnosti ještě před výplatním termínem důchodu.

Nebankovní půjčky pro důchodce

Jak je vybrat?

V zásadě existují dva typy nebankovní půjčky pro důchodce, na které můžete dosáhnout. Tím prvním je tzv. mikropůjčka v částce do 4 500 Kč. Tyto peníze obvykle dostanete téměř okamžitě a při první půjčce u dané společnosti často ani není nutné podepisovat žádnou smlouvu. Pro identifikaci stačí občanský průkaz.

Náš tip:
Zaměřte se především na ty , u kterých není třeba dokládat žádný příjem. Poptejte se také, jestli jde o půjčku hotovostní nebo jestli je vypůjčenou částku možné poslat pouze na účet.

U větších částek se už bez klasické smlouvy a doložení příjmů neobejdete. Teď jsou velmi moderní nebankovní půjčky pro důchodce s minimálními úroky (klidně okolo 6%). Dejte si ale pozor na to, jestli tato „výhodná“ nabídka nebankovní půjčky pro důchodce není vyvážena vysokými poplatky například za měsíční správu splátky nebo velkými sankcemi v případě pozdního zaslání platby.

Jde to i on-line

Pokud čtete tento článek, určitě umíte zacházet s internetem poměrně dobře. Nebankovní půjčky pro důchodce si tedy můžete klidně sjednat on-line. Mnoho společností nabízí k vyplnění jednoduché formuláře. Do dvou dnů vás poté telefonicky nebo osobně kontaktuje jejich obchodní zástupce, který vysvětlí vše potřebné a předá peníze. Rychlejší cestu pro nebankovní půjčky pro důchodce asi nenajdete.