Postel pro seniory

Postel pro seniory

Spánek se ve stáří často stává velmi ceněnou a nedostatkovou komoditou. Poruchy spánku lze často léčit jen obtížně a seniorům tak nezbývá nic jiného, než se spokojit s několika málo hodinami každou noc. Postel pro seniory dokáže i toto malé množství spánku zkvalitnit a často i prodloužit.

Postel pro seniory lze v obchodech identifikovat velmi snadno. Obvykle se tak označuje nábytek, který má více než 50 centimetrů standardní výšky. Postel pro seniory může být čalouněná, ale i s klasickým lamelovým roštem a matrací. A na co si při jejím výběru dát pozor?

Náš tip:
Pokud je to možné, měli byste si postel pro seniory řádně vyzkoušet. Ani nákup po internetu není překážkou.
Postel pro seniory lze v obchodech identifikovat velmi snadno. Obvykle se tak označuje nábytek, který má více než 50 centimetrů standardní výšky

Postel pro seniory musí být stabilní

Postel pro seniory může být vyrobena i z masivu. Často bývá součástí tzv. senior programu, který umožňuje přikoupení různých užitečných doplňků ve stejném designu.

Hlavním kritériem vašeho nákupu by měla být stabilita. Postele s pevným dřevotřískovým rámem vydrží dlouho a vy se tak vyhnete pracnému stěhování nové postele do ložnice už za několik málo let.

I když je zvýšená postel sama o sobě zárukou pohodlného vstávání, neměli byste vsadit jen na pouhý první dojem. Řiďte se udanými parametry postele a doma si metrem označte předpokládanou výšku. Naskládejte na sebe matrace nebo polštáře a vyzkoušejte si, jestli je vám ukládání a vstávání z nich pohodlné. Pokud ne, zapátrejte po vhodnějších rozměrech.

Co by ještě měla mít postel pro seniory?

Pokud vám to finance jen trochu dovolí, dejte přednost modelům s polohovatelnou matrací. Mít zvednuté nohy nebo hlavu bývá při některých zdravotních problémech k nezaplacení. Polohování může být ruční i elektrické, to se ale samozřejmě promítne do konečně ceny více.

Měli byste vědět:
Postel pro seniory je díky své výšce také přímo předurčena pro vytvoření dodatečných úložných prostor. Ty mívají podobu masivních zásuvek nebo boxů. Vybírejte ty, které jsou na kolečkách, bude s vám s nimi snadněji a pohodlněji manipulovat.