Ušák křeslo pro seniory

Ušák křeslo pro seniory

Pohodlné a komfortní sezení – přesně tak by mělo ušák křeslo pro seniory vypadat. Vysoká opěrka hlavy zajistí pohodlné opření temene a účinně tak předchází trnutí krku při zdřímnutí u televize nebo nad knihou. A polohovatelné křeslo navíc usnadní vstávání i těm, kteří se hůře pohybují.

Jako ušák označujeme křeslo opatřené vysokou podpěrkou hlavy, která je navíc po stranách vylepšená o menší kolmé opěrky, které umožňují pohodlné opření hlavy bez nadměrného namáhání krční páteře a zároveň účinně brání jejímu sklouznutí do nepřirozené polohy při krátkém spánku.

Měli byste vědět:
Ušák křeslo pro seniory ale neocení jen lidé v pokročilém věku. Velmi dobře se hodí pro každého, kdo si chce při sledování televize nebo čtení knihy skutečně odpočinout.

Jak vybrat ušák křeslo pro seniory

Dobře navržené podpěrky by v klidovém stavu nikdy neměly sahat až na zem, jinak hrozí, že si díky nim poškrábete podlahu.

Ušák křeslo pro seniory je určené pro celoroční sezení. Jako první je tedy třeba zaměřit se na materiál. Sametový huňatý povrch sice vypadá na první pohled dobře, ale teplá letní odpoledne si v něm určitě neužijete. Ušák křeslo pro seniory by mělo být vyrobené ze vzdušných a prodyšných materiálů. Dobře se hodí mikroplyš nebo koženka, které se navíc velmi lehce čistí.

Ideální ušák by měl být také vybavené kolečky pro snadnou manipulaci. Komfortnější typy mají na kolečkách připevněné brzdy, které brání samovolnému pohybu křesla. Trvejte také na podpěrkách, které při dosednutí ulehčí citlivým kolečkům a ochrání je před poškozením.

Ušák křeslo pro seniory může být také polohovatelné. To velmi ocení lidé, kterým se díky zdravotním problémům ze sedu hůře vstává, nebo ti, kteří potřebují mít nohy při sezení mírně nadzdvihnuté.

Náš tip:
Doporučujeme kupovat ušák s tzv. nezávislým ovládáním, které umožňuje oddělenou manipulaci se zádovou i nožní opěrkou. Při častém používání to jistě oceníte.